Biznes

3 kluczowe pytania, na które Twoje CV powinno odpowiedzieć, jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie

Poszukiwanie pracy nie jest łatwe. Nie tylko ze względu na to, że przeglądanie ofert pracy jest czasochłonne, lecz również dlatego, że często nie wiemy, jak stworzyć odpowiednie dokumenty aplikacyjne na wymarzone stanowisko. Rekruterzy otrzymują mnóstwo zgłoszeń na każde ogłoszenie o pracę. Niezwykle trudno jest zatem stworzenie CV czy listu motywacyjnego, które pomogą nam wyróżnić się na tle konkurencji. Najlepszym sposobem na to, jak to zrobić jest stworzenie życiorysu, który odpowiada na 3 kluczowe pytania. Zamieszczamy je poniżej.

1. Czy Twoje CV pokazuje, że ucieleśniasz kulturę organizacji?

Przed wysłaniem CV cofnij się o krok i zadaj sobie pytanie, czy podkreśla ono wartości kluczowe dla firmy, do której aplikujesz. Startupy lub inne szybko rozwijające się firmy technologiczne często szukają osób zmotywowanych i nastawionych na ciągły rozwój. Kiedy założyciele starają się przyspieszyć rozwój swoich startupów, nie mogą pozwolić sobie pracowników, którzy po prostu czekają, aż ktoś im powie, co mają robić.

W swoim CV podkreśl, w jaki sposób starałeś się podnosić swoje kwalifikacje i rozwinąć się jako osoba. Kluczowe znaczenie ma pokazanie, że dobrze się rozwijasz zarówno w pracy, jak i poza nią. Rekruterzy rekrutują zgodnie z kulturą firmy, więc jeśli w CV widzą kandydata o odpowiedniej mentalności, mogą łatwo sprawdzić czy byłbyś dobrym dodatkiem do ich zespołu.

2. Czy Twoje CV przedstawia, co czyni Cię wyjątkowym?

Patrząc na życiorysy, potencjalni pracodawcy szukają kandydatów, którzy mają coś wyjątkowego do wniesienia do ich firmy. Czy jako pierwszy opracowałeś program partnerski swojej firmy i podwoiłeś przychody? Wprowadziłeś nową kreatywną koncepcję, do której przekonałeś zarząd? Jeśli tak, koniecznie napisz o tym w życiorysie. Pokaż swoje mocne strony na przykładach i wyjaśnij rekruterowi dlaczego zatrudnienie właśnie Ciebie przyniesie mnóstwo korzyści nie tylko Tobie, ale również jego firmie.

3. Czy Twoje CV pokazuje, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie?

Każdy kandydat powinien podnosić poprzeczkę dla swojej pożądanej roli i być bardziej zaangażowany w tę rolę niż jego poprzednik. Spójrz więc na swoje CV i zobacz, czy pokazuje, że cokolwiek zrobiłeś, zrobiłeś naprawdę dobrze i że pasjonujesz się swoją dziedziną pracy. Jest dobry powód, dla którego Twoja motywacja powinna być widoczna: Twój przyszły pracodawca chce wiedzieć, że jesteś zmotywowany do osiągania celów z powodu własnego entuzjazmu lub zainteresowania, bez potrzeby presji ze strony innych. Wyróżnij projekty, nad którymi pracowałeś, i które wymagały dużej inicjatywy i pomogły Ci w pełni wykorzystać Twoją wiedzę i umiejętności.

Odpowiedz na te 3 kluczowe pytania, a wyróżnisz się na tle innych kandydatów i zwiększysz swoje szanse na zdobycie wymarzonej posady. Powodzenia!

Similar Posts