Inwestowanie Rozwój

3 ciekawe książki inwestycyjne

Inwestowanie na giełdzie może być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy. Jednak nie zawsze łatwo jest wiedzieć, od czego zacząć. Istnieje wiele różnych sposobów inwestowania na giełdzie, a przed podjęciem jakichkolwiek decyzji musisz przeprowadzić badania.

Na temat inwestowania napisano wiele książek. Ale nie wszystkie z nich są warte twojego czasu. Oto niektóre z najlepszych książek inwestycyjnych, które powinieneś przeczytać.

Najbogatszy człowiek w Babilonie, George S. Clason

George Samuel Clason urodził się w 1874 roku w stanie Michigan. Był amerykańskim pisarzem, który napisał serię książek o oszczędności, inwestowaniu i akumulacji bogactwa. Najbardziej znany jest ze swojej książki „Najbogatszy człowiek w Babilonie”.

Najlepiej sprzedający się klasyk George’a S. Clasona, Najbogatszy człowiek w Babilonie, pomógł pokoleniom czytelników stać się niezależnymi, żyć w spokoju finansowym i bardziej cieszyć się życiem. W tej książce Clason opowiada o finansowej mądrości, którą odkrył w starożytnej cywilizacji Babilonu, gdy był młodym mężczyzną. To aktualne i ponadczasowe przesłanie, które nigdy nie było bardziej aktualne niż dzisiaj.

Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym, Daniel Kahneman

Ta książka opowiada o tym, jak ludzie myślą i jak podejmują decyzje. Autor, Daniel Kahneman, jest psychologiem, laureatem Nagrody Nobla, który bada ludzki umysł.

Zaczyna od opisania dwóch systemów myślenia: Systemu 1 i Systemu 2. System 1 jest szybki, intuicyjny i emocjonalny; dokonuje szybkich osądów na podstawie naszych przeszłych doświadczeń. To ta część naszego mózgu, która szybko decyduje, że w pokoju jest niedźwiedź, ponieważ właśnie zobaczyliśmy cień poruszający się za krzesłem. System 2 jest powolny, celowy i logiczny; wydaje osądy na podstawie faktów lub starannego rozumowania. To część naszego mózgu, zanim wpadniemy w panikę i uciekniemy z domu, decyduje się sprawdzić, czy rzeczywiście w pokoju jest niedźwiedź.

Wspomnienia gracza giełdowego, Edwin Lefèvre

Jesse Livermore, syn rolniczej rodziny z Massachusetts, był jednym z najbardziej utytułowanych i barwnych graczy rynkowych w historii Wall Street. Podążając śladami ojca i dziadka, handlował towarami na giełdach w Bostonie i Nowym Jorku. W szczytowym momencie zarobił i stracił kilka wielomilionowych fortun, ale to sposób, w jaki zostały zrobione i przegrane, odróżniał go od innych spekulantów.

Similar Posts